To już pewne. 2026 rokiem Miasta Częstochowy
Podczas XXII Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego z inicjatywy wiceprzewodniczącego Stanisława Gmitruka radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie ogłoszenia roku 2026 Rokiem Miasta Częstochowy. Po przyjęciu uchwały słowa podziękowania przekazali zastępca prezydenta Częstochowy Łukasz Pabiś i przewodniczący Rady Miasta Marcin Biernat. Jak zauważają w przyjętej uchwale radni se