Są dodatkowe pieniądze na usunięcie nielegalnych odpadów. Skorzysta też Częstochowa
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zabezpieczy dodatkowe 100 mln zł na usuwanie nielegalnych odpadów. Środki będą pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozwolą one na dofinansowanie usunięcia odpadów z 14 lokalizacji, m.in. w Częstochowie. – Przez lata rosła liczba miejsc nielegalnego gromadzenia odpadów niebezpiecznych